විධායක ජනාධිපතිධුරය අහෝසි කිරීම සම්බන්ධයෙන් පසුගියදා පැවති විශේෂ කැබිනට් රැස්වීම තමාගේ අවශ්‍යතාවයක් මත නොව එය අගමැතිවරයාගේ අවශ්‍යතාවයක් මත සිදුවූවක් බව ජනාධිපති මෛත්‍රිපාල සිරිසේන මහතා ප්‍රකාශ කර සිටිනවා. ජනාධිපතිවරයා මේ බව කියා සිටියේ මාතලේ අද (21) පැවති ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ දිස්ත්‍රික් සම්මේලනයට එක්වෙමින්ය.

පසුගිය බ්‍රහස්පතින්දා අලුයම තමන්ට අමාත්‍ය රවී කරුණානායක දුරකථන ඇමතුමක් ලබා දෙමින් විශේෂ කැබිනට් රැස්වීමක් කැඳවා දෙන ලෙස ඉල්ලීමක් සිදුකළ බව මෙහිදී ජනාධිපතිවරයා කියා සිටියේ. එහිදී තමන්ට එවැනි හදිසි කැබිනට් රැස්වීමක් කැඳවීම සඳහා ඉල්ලීම සිදුකළ යුත්තේ අගමැතිවරයා බව තමන් අමාත්‍ය රවී කරුණානායකට දැනුම් දුන් බවයි.

එහිදී අගමැතිවරයා විසින් කැබිනට් කාර්යාලයට සංදේශයක් යොමු කරමින් විධායක ජනාධිපති ධුරය අහෝසි කිරීම සඳහා වන කැබිනට් පත්‍රිකාවක් යොමු කර ඇති බව එහි ලේකම්වරයා තමන්ට දැනුම් දුන් බව ජනාධිපතිවරයා ප්‍රකාශ කර සිටියා.

ඒ අනුව අගමැතිවරයා විසින් ඒ පිළිබඳව සිදුකළ ඉල්ලීම සලකා බලමින් තමන් පස්වරු 3.00 ට හදිසි කැබිනට් රැස්වීමක් කැඳවූ බවත් එහිදී අගමැතිවරයා විසින් මෙම කැබිනට් පත්‍රිකාව යොමු නොකරන ලෙස කැබිනට් කාර්යාලයේ ලේකම්වරයාට ප්‍රකාශ කරන අයුරු දුටු බවයි ජනාධිපතිවරයා කියා සිටියේ.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of